3. Kapitola Sázky aneb V hlavní roli jezero, ironický a sentimentální kecy

23. července 2007 v 20:24 | Pepcha vs. Kittie and Bel |  Harry Potter
Mes amours,

vkládám další kapitolu k Sázce, u které prosím přimhouřete oči radši rovnou zavřete, jelikož s těma otevřenýma byste to nejspíš nepřežili tak na to bych přišla i sama. Musím vás opravdu prosit o shovívavost. Zamítá se. Tato kapitola je velmi krátká (za což nejspíš budete jen rádi bystré děvče) a úroveň je u bodu mrazu ale v Kelvínech. Stejně vás musím poprosit o zanechání komentářů ne vždy dostaneme, co chceme a jako obvykle vás upozornit, že jestliže takto neučiníte, budu vás mučit dle práva útrpného Vive strappado.

Sbohem a šáteček, ručníček a houbička.

Á jamais votre Pepcha Jamais vos Kit et Bel

Forever your Pepcha Never your Kit and Bel

"Ahoj holky, jak jste se měly?" "Špatně", vtrhla do kupé Célie. Pak si uvědomila, že jedna z kamarádek ztratila o prázdninách rodiče a dala se do pláče. "Aj proboha, vždyť to není ani slovo, promiň Lily, to nebyla zrovna vhodná otázka…ani slovo."

"To nic", pípla a kvokla zrzka a smutně se usmála jak se smutně směje?.

"V restauraci U Merlina dělají moc dobré sušenky , neplakej kdy se rozbrečela,když se před chvílí smutně smála? kamarádko ", zaštkala štka štka Claire, vstala a objala Lily tuli tuli. Célie se k nim přidala tuli tuli tuli.

"Neodpověděla si mi na žádný dopis, víš jaký jsem měla o tebe strach?" To teda vážně nevím.", vyčítala jí jemně.

"Já jsem prostě potřebovala být sama, jenom s cizíma lidma zákony gramatiky nejsou tak důležité, jak se může zdát, kteří si mě nevšímali, ale teď sem ráda, že jsem s váma I! s VÁMI ty vole!", usmívala se jemně Lily a snažila se vymanit z o(b)jetí. Holky se utišily (hysterky jedny…ne jenom ony ) a dál si jen normálně povídaly. Ti rodiče už jsou stejně mrtví, tak co by si nepokecala, že jo?.

"…..jo a taky sem vám neřekla, že ze mě nakonec není primuska, rozhodla jsem se být módní návrhářka nebo bystrozorka. To je moje druhé nejvíc vysněné povolání, odmítla jsem to."

Célie i Claire na Lily vytřeštily oči. Vzorňačka Lily, že odmítla primusování? Bystrá děvčata.

"A jak to vzal Brumbál?", opatlala se Claire.

"Nevzal. Urazil se a odmítl mě. Celkem v pohodě, ví, že prostě chci být tenhle rok víc s vámi, ale stejně je to žárlivej hajzl.", pokrčila rameny Lily.

V tu chvíli okolo jejich kupé procházel James Potter se svěšenou hlavou, kterého se snažil rozveselit Sirius Black. James jen zvedl hlavu a nahlédl do kupé. Jeho oříškové oči se střetly s těmi dvěma smaragdy shoda podmětu a přívlastku ti nic neříká, že ne? za sklem byla tam výstava minerálů.. Potter se jen pousmál a šel dál.

"Co se mu stalo?", otázala se vyjeveně Lily. "Co je ti do toho?" Za normálních okolností by čekala, že sem vtrhne a okamžitě ji začne …svlékat, popřípadě… zvát na rande. Célie a Claire si spolu vyměnily (vše)vědoucí pohledy.

"Hm, Lily, ty jsi nečetla noviny?", zeptala se jí opatrně Claire.

"No Čárka poslední týden patrně ne, ale co to má co dělat s Potterem?", divila se Lily.

"Je z něj teď celebrita a randí s Marlyn Monroe. Ono se mu totiž stalo to samé,co tobě, víš?", snažila se jí to podat jemně Claire, ale přes celé kupé na ni nedosáhla.

"A sakra, to není dobrý", zatvářila se Lily chápavě. Velký, důrazný a modrý odstavec. Ve stejném vlaku, v jiném kupé seděl James u okno čeština je zajímavá v tom, že se v ní skloňuje a nic neříkal. Kluci se snažili alespoň trochu udržet hovor, ale moc se jim to nevedlo. Nakonec utichli docela Neztratili se děti, umřeli. . Až…ozvala se ohlušující rána. Sirius rozlomil ticho. prolomil ticho Sirius.

"Jimmy, což takhle dát si špenát? Popřípadě jiné ovoce. se jít podívat za Srábkem?", snažil se Sirius Black navnadit kamaráda, ale ztratil vábničku, takže mu to nevyšlo.

"Jdi sám, Siriusi", odbyl James míč ho James a dál zvlčilí šakali zavile vyli na bílý měsíc, který hleděl z okna. Sirius si povzdechl a poprvé za historii svých jízd do Bradavic vytáhl svou knihu a učil se číst, začal si číst. Za celou hodinu konečně dojeli na celé nádraží.

"Čau, imaginární Hagride!"

"Ahoj, reálný Siriusi, už se těšim, až zas vyhodíš do vzduchu záchodky, pokud možno i s Ufňukanou Uršulou" nechcete tím říct, že Sirius vyhazuje do vzduchu DÍVČÍ záchody, že ne? Nemluvě o tom, že imaginárního Hagrida bych udala za navádění k nepravostem, mrknul na Siriuse obr. "Jak to jde, Jimmy?", optal se starostlivě.

"Umřeli mi rodiče a kočka a morče, ale Jo, dobrý, Hagride."

"A co ty, Lily?", všiml si zrzky právě vystupující z vlaku. James , předpokládám.

"Hmmm…", zněla nesrozumitelná odpověď. Jak proboha ví, že to bylo hmmm, když to bylo nesrozumitelné?

"No tak běžte", povzdechl si Rubeus a šel za svými povinnostmi aneb jak utopit haranty v deseti minutách a dvou metrech vody.

"Siriusi", sykl Sšsšsšsšsšsš na něj někdo. Otočil se a tam stála lehce zhulená Célie.

"Copak?" aktivně se optal Sirius a popoběhl, aby si lépe prohlédl její výstřih.

"Počkej tady, když jim zmizíme, třeba pojedou ti dva spolu v kočáře."

"Myslíš Lily a James?", pozvedl obočí Sirius.

"Ne asi Rusalka a Dvořák. Snape! Samozřejmě, že Lily a James!", vykřikla nenápadně, když se zatvářil nechápavě.

"Spojeni společným zármutkem…zkratka na pozdější časy: (S)SZ", docvaklo to jistému panu Tupému…Neodolatelnému, to je věc názoru.

"Jo, tak jsem to myslela hihi. Pojď, už spolu nejspíš odjeli", popostrkovala ho ke kočáru.
"Nestrkej do mě." vykřikl "…prstem."
"Tos to vylepšil." usmála se na něj jistá slečna Tupá. Asi příbuzní. Vlezli do jednoho prázdného, zavřeli dveře a začali vymýšlet plány, jak nakonec dokopou ty dva ke společné (mu rande) schůzce.

°°°°

"Upozorňuju tě, že jestli jí Black svede a zase odkopne, svedu a nakopu já jeho", mračila se Lily.

"Neboj se, Evansová, já mu to přetlumočím, ale namyslím Jak se namysluje?, že by to bylo potřeba", pousmál se James neodolatelně.

"Jo? To mi teda řekni proč, Pottere", zamračila se "Evansová".

"Eeer… To ti radši ani říkat nebudu, protože mě jinak zabiješ." No co, zas o jednoho blba méně.

"Ne já tě zabiju, jestli mi to ne-řekneš. Ano správně, chytrá. Umí mluvit. "

"Probůh, nechte toho už, lidi Za co, že je pokládá?", vložila se do toho Claire.

"Jo, bolí nás už z vás hlava", přikyvoval aktivně Remus.

"Jo." téměř vykřikla Claire.

"Tak si vezmi aspirin", usadila ho nabroušená Lily, ale pak se ztupila, ale pak si nevěřícně zakryla pusu. "Promiň" s plnou a zakrytou pusou se nemluví.. Na Remuse nikdy hnusná nebývala vždycky je něco poprvé a skoro nikdy se s ním nehádala čárka na rozdíl od Jamese a Siriuse. Mělo jim však již být jasné, že teď bude všechno jinak. Ztráta blízkých vás umí změnit k nepoznání a vaše okolí jakbysmet. Co by smetl?

Když Lily s Jamesem vstoupili do Velké síně, doprovázelo je hodně pohledů, ale drželi se zpátky, protože nechtěli rušit. Oba pohledy se snažiliy být co nejvíc nenápadníé, což bylo zvlášť u Jamese dost neobvyklé a zároveň téměř neproveditelné, ale on je šikulka.. Jakmile se všichni dostavili, přivedla profesorka McGonagallová prvňáčky sa nechala to je od ní hezké. Pak byl třicet minut rozchod a Moudrý klobouk, aby jim zazpíval. Po jeho pěveckém projevu zavládlo poněkud zaražené ticho, protože místo obvyklé historie založení školy a kolejí, jak se obvykle zachová člen té určité koleje v době temna. To je blbá a nepochopitelná věta. A tak autorka je blbá a my nechápeme.Nic ve zlém. Do ticha si odkašlala McGonagonagallka eh? Nigga', nigga' bum a jala od slovesa jmout se číst jména prvňáčků.

Po zařazování se všichni najedli a již s plnými žaludky myslím, že už sám fakt, že se najedli nám dává na srozuměnou, že měli plné žaludky, přesto děkujeme za upřesnění si vyslechli Brumbálovu řeč. Představil jim novou profesorku na Obranu proti černé magii - Artemidu Hébé Hunterovou to než vysloví, tak zemřou na vyčerpání, tmavovlasou, tmavookou asi 35-ti letou ženu vysoké postavy s vlasy á la Kleopatra na kterém z několika stovek obrázků?. Na tváři jí pohrával vcelku né. Po kouscích. milý úsměv možná lehce prodchnutý ironií. Bude zveřejněn i návod na protkávání úsměvů a podobné užitečné věci? Po představení nové členky profesorského pěveckého sboru jim Brumbál zazpíval a popřál dobrou noc a všichni odcupitali do ložnic. Cupity cupity.

Holky se konečně pozdravily se svými zbývajícími spolubydlícími: Nancy a Ruth. Nancy, Irka se zrzo - blond vlasy a hrozně pihovatou tváří zbožňovala zvyky všech kultur Koho mi to připomÝná? a Ruth, malá_černovláska, která zase ráda kreslila, v čemž si rozuměla s(e) Célií, která právě seděla na posteli, a na kterou se vrhla Claire a vyptávala se jí, co propána boha dělala a kde byla (příp. s kým, příp. bez koho), když ji naposledy viděly ve vlaku.

"Tak pověz, co si kde a s kým prováděla", škádlila ji Claire. "Ty chlípná ženštino, žes někde byla s nějakým chlapem?!"
"Byla jsem se 'domluvit' s Brumbálem, jak to bude s tím primusováním. Řekl, že jsem nažhavená kandidátka."

"Nech si to, prostě jsem se ztratila v davu. S Brumbálem. ", odporovala () si Célie nabroušeně.

"No tak promiň", ospravedlňovala se Claire. "Já už budu zticha." Lily mezitím odklusala do dívčích umýváren, aby tam alespoň symbolicky smyla špínu a vzpomínky z léta. Ale v reálu byla pořád špinavá a poskvrněná. Asi po dvou hodinách a asi po dvou modlitbách už všechny konečně ležely ve svých (jedné) postelích a dopřávaly si poklidného spánku. V té větičce je úplně mocinky příslovečků, je to mocinky out. Tedy až na jednu. Lily seděla na okně s hlavou opřenou o okenní tabulku a doufala, že nepraskne. Zároveň sledovala, jak sovy vylétají na noční lov nad stříbřitou plochu jezera a nechají se unášet větrem až ke vzdáleným horám. Neměla ponětí, že jistý kluk se stejně jako ona neser s těma čárkama nechává hladit světelnými paprsky zapadajícího měsíce a stejně jako velké důrazné Ona přemýšlí nad tím, že měsíc couvá, takže Remus má ještě chvíli času být šťastný nádech, výdech, čárka než ho opět stihne jeho prokletí.Každý z nich mu nějak pomohl, Lily byla první, komu se svěřil s povahou své nemoci byla cholerická, naprosto neasertivní a nekreativní. James byl ten, kdo dostal nápad se zvěromážstvím. no, co se týče mluvnice, je možné, že je to správně, ale zní to hrozně.

Když šla Lily konečně spát čárečka, miláčku bylo již pozdě (nebo hodně brzo) a zdály se jí podivné a zneklidňující sny o starých krvavých rituálech, o dávných válkách čárka ty…osobo. Čárka! mezi nimiž se objevovaly záblesky zmatených snů o profesorce McGonagallové McGonagonagallové…myslíš?, jejím klobouku a Céliině ponožce trochu od tématu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alcarmë Alcarmë | 12. listopadu 2008 v 20:25 | Reagovat

"Jimmy, což takhle dát si špenát? Popřípadě jiné ovoce. se jít podívat za Srábkem?", snažil se Sirius Black navnadit kamaráda, ale ztratil vábničku, takže mu to nevyšlo.

*chcípla smíchy*

2 Borísek Borísek | 8. června 2010 v 21:23 | Reagovat

okenní tabulka :-D tabulku znám jenom čokolády, ale okenní ne :-D

3 Rocky Rocky | E-mail | Web | 19. prosince 2011 v 13:41 | Reagovat

Heej tak to je libovýý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama