Siriuss a Vanessa aneb Nejsilnější láska světa 2/2

26. října 2007 v 22:37 | Chikina vs. Pepcha |  Harry Potter
Jednoho rána si šla Vanessa něco zařídit.Sirius ještě ležel v posteli. Siri je muž v domácnosti, nikdy nepracuje a už vůbec není bystrozor.

"Vrátím se za chvíli, miláčku. Miluji tě. Hrozně moc." To je normální, že tohle člověk říká pokaždé, když někam jde. Ještě polibek a odešla. Sirius únavou usnul. Co zase dělali? Taky nemá žádnou výdrž. Probudil se až o šest hodin později. Vstal a šel se podívat po domě a byl docela překvapen, že Vanessa není doma. To je dement. Čekal a čekal. A čekal a čekal, pak ho to přestalo bavit,tak šel radši na fotbal. Nepřišla ani druhý den. To vůbec nebylo neobvyklé, že v noci nebyla doma. Spojil se s ministerstvem a s Lupinem.Přemýšleli, co se mohlo stát. Absolutně v klidu si povídali nad šálkem čaje. V krbu se náhle objevil ministerský úředník. "Přeji dobrý den. Jsem z ministerstva a mám pro vás špatnou zprávu. Jedná se o Vanessu Langovou." Odkdy se Číňanky jmenují Vanessa, pro Buddhovy ušní lalůčky a Konfuciův mozek? Sirius zděšeně, vynervovaně, na pokraji zhroucení, aktivně, nervózně - vyber si, prosím tebe, ale hlavně buď alespoň TROCHU kreativní, existuje takových hezkých přídavných jmen řekl: "Proboha, co je s ní? Není mrtvá?"
Úředník na to odpověděl: "Něco horšího. Přidala se na špatnou stranu. Je z ní Smrtijedka. A vykládá něco o vás Vy-víte-komu.Vy-víte-kdo by se rád dozvěděl něco o Potterových. Co?!?!?!?!?! Jak může obyčejný úřední vědět o takovýchhle věcech?!?!?! Jsem šokována. Proto se na vás pověsila!" V Siriusových očích byla vidět bolest. Chudák, mentálně postižení by se neměli týrat. "Řekněte mi o tom něco víc." "Podle mě vás zradila. Byla s vámi jen proto, aby se co nejvíc dozvěděla. Nemiluje vás. Já vím, je to kruté to slyšet.Podle mě to bylo naplánovaný lidé pověření prací a stykem s veřejností obvykle jsou schopni mluvit spisovně, lásko tři měsíce dopředu.
Sirius cítil jen a jen bolest.
To říká pořád ten chlap nebo jenom uvozovky zdrhly za lepším? Jakoby měl srdce na dva kusy. "Je mi to líto. Hezký den." A zmizel zase v krbu.
Sirius se další dva měsíce trápil.
Emař jeden. Ten ani nemusí myslet na děti v Africe a už stejně bulí. Neměl chuť na nic, vůbec na nic. Nemohl spát, jíst, prostě nic. To už jsme slyšeli, milánku. Užírala ho bolest. Postupně mu ohlodávala prsty na nohou - nejdřív přerostlé nehty a suchou kůžičku okolo a následně se pustila i do masa. Pak ho odsoudili za vraždu Petra Pettigrewa, kterou nespáchal. To nemůžeš dát alespoň nový odstavec, když už to nijak nerozvádíš a oznamuješ nám jen holá fakta? Mně vždycky ta část, kdy Sirius (resp. Petoušek) rozmetá lidi na kousíčky, přišla velice záživná. Celých dvanáct let strávil v Azkabanu, div nezešílel. Zklamán starým přítelem, ale snad ještě víc zklamán láskou. Láskou? Vanessou! My nejsme tak hloupí jako ty, abychom nepochopili, o kom je řeč!!! Teď jsem se už vážně dožrala. Chtěl si ji vzít, mít s ní děti, zůstat s ní až do smrti. Po tom, co s ní žil ani ne tři měsíce na ni stále za těch dvanáct jar nezapomněl. Po dvanácti letech strávených v Azkabanu utekl. Opakuješ se, honey. Kvůli Harrymu. Přísudek by nebyl? Je mi vcelku jedno, zda-li bude slovesný, slovesný složený nebo jmenný se sponou. Harry naštěstí zjistil pravdu.Pettigrew zase utekl, ale Harry viděl Siriuse v jiném světle, ne jako vraha. Od té doby se dlouho neviděli. Sirius pobýval ve svém domě s přáteli, jako byl třeba Lupin. Zrovna seděli v salonku a popíjeli čaj. Ku+va fix, už mě neštvi! Přijde ti normální, že najednou změníš styl vyprávění a ani se neobtěžuješ přidat odstavec? Mně to tedy rozhodně normální nepřipadá. Vtom se v krbu objevil tentýž ministerský úředník jako před čtrnácti lety. Byl to Kingsley Pastorek.
"Mám pro vás zprávu. Vanessa Langová vás hledá. Od té doby, co se dozvěděla, že jste venku z vězení. Chce vás zabít. Ale my víme, kde se skrývá. Jestli chcete, ukážu vám ji."
Krev. Pít. Maso. Kouká! Přesně takhle to vyznívá, drahoušku. Vytáhl zrcadlo a Sirius právě koukal na svou nešťastnou lásku. Athéno, bohyně moudrosti, buď té lásky a zab ji, ona používá hovorových výrazů v (rádoby) dojemných scénách! Vanessa měla právě v ruce kávu.Pak ji odložila a začala něco psát.Sirius nemohl uvěřit vlastním očím. "Bože!" zvolal Sirius. In nomine patris et fili et spiritus sancti, řekla bych já. "Můžeme ji navštívit dřív než ona nás?" zeptal se Lupin. Kingsley odpověděl: "Jistě, můžeme ji usvědčit jako pravou Smrtijedku." +vyděšeně kulí oči+ Najednou se vedle Vanessy v zrcadle objevil cizí chlap. +kvílí +pláče+ +chce růžového slona+ V Siriusovi se to hnulo. Proboha snad si nebral projímadlo! Áááá, pomoc, zachraň se kdo můžeš! "Souhlasíš, Siriusi?" ujišťoval se Lupin. "Samozřejmě, že ano!" zařval Sirius. +trpí+ +křičí+ +rozrušeně pobíhá po bytě+ +tluče a kope do všeho, co se jí naskytne+ Potom jim Kingsley vykládal, že to můžou provést dnes v noci. Všichni souhlasili. "Tak si počkáme," prohlásil Lupin.
Čas utíkal jako voda, až bylo deset hodin večer. "Jdeme na to," zvedal všechny Kingsley. Tak Sirius, Lupin a Kingsley pomocí Letaxu přistáli v místě úkrytu Vanessy. V obýváku.
+chce maminku+ +odmítá odejít s pány v bílých pláštích+
"Asi bude nahoře. V tom zrcadle tam něco psala," řekl Kingsley. Doufám, že to byla závěť, stává se ze mě vážně sadista.Tak šli nahoru. Když byli v chodbě, otevřenými dveřmi do ložnice viděli Vanessu, jak sedí na posteli a zpívá. "Je šílená," prohlásil Kingsley. Why will you not marry me, the pretty young girl said, there´s no need the boy replied, you´re already in my bed! Najednou se na chodbě objevil ten chlap, +hihňá se+ +začíná být velice hysterická+ kterého viděli v zrcadle. "Není šílená, jen hrozně utrápená," řekl. "Mohli byste mě vyslechnout, prosím?" Všichni tři natáhli hůlky. "Kdo jsi?" zeptal se Sirius. "Jsem její bratr." - "A proč bychom ti to měli věřit?" - +zmateně hledí na pomlčku+ +nechápe+ Nevadí. "Dám vám svoji hůlku. Tak tedy. Vím, kdo jste. Tebe, Siriusi, opustila. Problém je v tobě, měl by ses nad sebou zamyslet. Z tebe prýští všechny problémy, jsi jejich příčinou i důsledkem. Měli by tě eliminovat. Ale nezradila tě. Ona musela. Donutili. Ji. Strappadem. Čárka. Bolelo. To. Hodně. Čárka. Nemohla. Jinak. Může za to Voldemort. Jo tak! Problémy tedy nejsou v tobě, ale v tom zakuleném hádkovi. Kdo mu to dobrovolně poví? Řekl jí, že jestli se k tobě ještě přiblíží, zabije tě. Proč to neudělal rovnou? Není pravda, že je Smrtijedka. Nééé, vůůůbec. To tetování nemá od Voldieho, to je mateřské znaménko, které mají všichni v jejím klanu, ona je totiž jeden z posledních potomků samotné Smrti. Ze strachu se u tebe ten den už neukázala. Je tu ještě jedna horší věc. V tu dobu byla těhotná. Když se jí dítě narodilo, Voldemort ho zabil. Nakrájel ho na nudličky, orestoval spolu se zeleninou a dal si ho k večeři. Zbylo ještě pro Naginiho. Kdyby nebyla blbá a šla včas na potrat..." V Siriusovi se hromadil vztek a bolest zároveň. Měl pocit, že asi vybuchne, jeho srdce bylo stažené úzkostí, nedostávalo se mu vzduchu, hladina adrenalinu stoupala až - vyskočil z okna a umřel. Ne? Tak ne, no, to byl jen návrh. "Cože???? Jsi nevyrovnaný a zřetelně duševně chorý, je mi povinností volat do Bohnic. Sorry, sunny. Jak to? Co se stalo? Slečinko, myslím, že bys měla těm uvozovkám dávat vyšší plat, aby ti pořád nezdrhaly od nedokončené práce. "Tomu klukovi bylo jen pár dnů. Vanessa si myslela, že z toho zešílí. Voldemort věděl, jak jste se milovali. Ale fuj, to snad ne! Přece nebyl takové prase, aby chtěl vědět, jak to... Eh... To fakt radši ne. A taková láska ho mohla ohrozit. Společně jste vládli velkou silou, o které jste ani nevěděli. Vaše vzájemná přitažlivost, práce feromonů a chemické reakce byly tak silné, až hrozilo, že to bouchne. Nemohl dopustit takovou katastrofu a oběti na životech. A to dítě by pro něj byla zkáza. Ono totiž umělo očima vysílat ohnivé kuličky a jimi popalovat spodní prádlo.
Teď už všechno víte, běžte za ní." Samozřejmě, že šel. Vanessa zrovna stála u postele. Stáli pro ti sobě. Beze slov. +buší pěstičkami do postýlky+ +nenávidí nekreativní a tupé lidi+ Jakoby si četli myšlenky, padli si do náruče. "Už tě nespustím z očí," řekl Sirius. Dlouho si povídali. Samozřejmě, že došlo i na jiné věci. Nepovídej, nepřeháněj, dneska toho už bylo dost.
Harry byl tou dobou v pátém ročníku. Ve škole měl vidinu dobré výplaty, když bude prodávat v obchodě a tak se rozhodl pro letní kurzy na prodavačku v H&M, že chce Voldemort Siriuse zabít. Vydal se na odbor záhad, aby Siriusovi pomohl. Jenže to byla past a Sirius se samozřejmě rozhodl vydat se Harrymu na pomoc, aby ho zachránil před smrtí z Voldemortových rukou. Sirius řekl: "Musím jít. Doufám, že to dopadne dobře." "Proboha Siriusi. Dávej na sebe pozor, podruhé už tě nechci ztratit." Sirius se vrátil, vzal ji za ruku a řekl: "Ty jsi to nejcennější, co jsem kdy měl. Mé srdce patří jen tobě. Miluju tě a vždy budu. Až se vrátím, ožením se s tebou." A zmizel v krbu. Ona neřekla, že chce, kitten.
Asi se ptáte, jak to dopadlo.Neptám, nezajímá, jdi pryč, nechci tě. Pátý díl jsem četla šestkrát a nějaká Číňanka Vanesa mě vážně mocynki nese+e.Siriuse zabila jeho sestřenka Belatrix Lestrangeová. Vanessa chtěla pomstít Siriuse. Nepomstila. V boji s Belatrix jí zabil Voldemort. To je konec velké lásky, nenaplněné touhy. Chtěli dítě, rodinný život. Nebylo jim přáno. Na to jak se milovali,s trávili spolu strašně málo času.Oni sežrali čas a pak ho spolu trávili? Ešišku.Oba když umírali, mysleli na toho druhého. Troufám si říct, že tahle láska přetrvá navěky.No jasně. Až na takový malý detail, že už oba chcípli. +M.U.C.K.+ (tj. minimálně účinná celková kastrace)Nevidíte ji, ale cítíte. Oni ji pořád cítí. Dokud se znovu nesetkají.Jen co se setkají, cítit ji nebudou. To je trés logické.
Cože? Cože? Tohle je konec? Jupí! +aktivně poskakuje+ +mává šátkem nad hlavou+ +s prozpěvováním písničky z Naruta se vzdaluje do blíže neurčené dimenze za svým úžasným Sasukem+
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 28. dubna 2008 v 21:22 | Reagovat

Měla si nás varovat, že si máme připravit kýbl. Tohle je vážně debilní. Jinak, glosy nemají chybu

2 Keira Fey Keira Fey | E-mail | Web | 24. května 2008 v 14:27 | Reagovat

Souhlasím s Pol. Ty bláho, ještě že jsem na tohle nikdy nenarazila bez glosu. To bych se nesmála, ale asi brečela. Prostě by mi šiblo... Bohaha, ten kdo to psal má vážně nervy ^_^ *lidi, víte jak to myslím, že? a ten název...*

3 enkelinkiskanka enkelinkiskanka | Web | 7. července 2008 v 0:07 | Reagovat

xD to je volovina... glosy nemaj chybu :D jo a jen tak rpo poradek... Sasuke je muj :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama